Svátek má: Michal

Zprávy

Velikost textu:

Na Ukrajině navrhli zaútočit na Rusko jaderným odpadem!

Na Ukrajině navrhli zaútočit na Rusko jaderným odpadem!

Říká se, že kdo si počká, ten se dočká, ale v případě Ukrajiny nemusí nikdo dlouho čekat na pravidelnou dávku fantasmagorií.

Ukrajina má jistě dost jaderného odpadu
9. srpna 2020 - 10:16

Ukrajinský novinář Maxim Kuchar ve vysílání televize UkrLife navrhl, aby Kyjev vyvinul raketové systémy s jaderným odpadem pro použití v případě hrozby ze strany Ruska nebo jiných států.

Popsal čtyři způsoby, jak se může podle jeho názoru Ukrajina bránit proti soupeřům a zaútočit na ně, pokud vypukne válka.

Podle novináře bude do té doby se oslabí „kontrola zbraní" a Ukrajina bude moci uvést do provozu asi 500 starých sovětských raket, které budou vybaveny jaderným odpadem. „Máme technologie pro výrobu starých jaderných střel. Máme hory jaderného odpadu,“ uvedl.

Druhá metoda obsahuje vytvoření až deseti tisíc raket krátkého a středního doletu, pokračoval Kuchar. Podle jeho názoru v tomto případě Rusko nezaútočí na Ukrajinu, protože prezident Voladimir Zelenskij „bude mít tlačítko, které pošle celé Rusko do středověku“.


Třetí možností označil posílení armády, a čtvrtou - přistoupení Ukrajiny k protiruským blokům.

V červenci 2019 Kuchar vyzval Ukrajinu, aby poslala jednotky do Ruska. Řekl, že jednotky ukrajinské armády musí být naléhavě převedeny na hranici s Ruskem, aby podpořily demokracii. Kuchar také vyjádřil názor, že ukrajinská vojska musí být vyškolena v ruských zákonech, aby mohla v zemi operovat.

(kou, prvnizpravy.cz, ukrlife, foto: arch.)