Svátek má: Stela

Zprávy

Velikost textu:

Budou ukrajinské železnice německé?

Budou ukrajinské železnice německé?

Státní společnost "Ukrzaliznytsia" plánuje realizaci projekt vysokorychlostního spojení hlavního města Ukrajiny s Charkovem, Lvovem a Oděsou s očekávanou úrovní rychlosti do 300-350 km / h.

Ilustrační foto
18. ledna 2021 - 10:10

„Na Ukrajině existuje velký ambiciózní projekt vysokorychlostní komunikace mezi Kyjevem a Lvovem, Kyjevem a Charkovem a Kyjevem a Oděsou. Nyní se o tomto projektu diskutuje, existují zájemci. Mluvím o vysokorychlostních vlacích s rychlostmi 300-350 km / h, ale jsou zapotřebí investice, Ukrzaliznytsia tento projekt sama nepostaví, “uvedl Vladimir Žmak, vedoucí společnosti, na televizním kanálu Ukrajina 24.

Podle něj pro tento projekt potřebuje společnost investora se zájmem o koncesní přístup.

Jak již bylo uvedeno, ministerstvo infrastruktury Ukrajiny plánuje v roce 2021 zahájit práce na projektu implementace železniční sítě evropského formátu (1435 mm) na Ukrajině, do roku 2025 se plánuje integrace Ukrajiny do evropské sítě.


Euro trasy budou první na Ukrajině, které budou zavedeny na nejvíce obchodovaných „trojúhelnících“ tras, zejména ve směru od Charkova, Lvova a Oděsy.

Před rokem Oleksij Hončaruk, dnes už bývalý ukrajinský premér, na ekonomickém fóru v Davosu informoval, že „Ukrajina chce předat železnici Deutsche Bahn na 10 let“.  Podle jeho slov by to pomohlo Ukrzaliznytsii rozvíjet se a ukázat, že Ukrajina je otevřená investorům. Hončaruk tvrdil, že „politické rozhodnutí o tom již bylo učiněno“, je však zapotřebí dalších opatření. Deutsche Bahn tato slova popřela a informovala, že jde o poradenské služby. Ukrajincům, které  poskytne DB Engineering & Consulting, poradenská společnost Deutsche Bahn zabývající se projekty v oblasti infrastruktury, mobility a dopravy.

(rp,prvnizpravy.cz,interfax.com,foto:arch.)