Svátek má: Teodor

Regiony

Velikost textu:

1,4 milionu korun pomůže sportovním subjektům s jejich projektům

1,4 milionu korun pomůže sportovním subjektům s jejich projektům

Zastupitelstvo města Plzně schválilo poskytnutí dotací ve výši téměř 1,4 milionu korun na pět projektů v rámci programu Rekonstrukce, oprava a výstavba sportovních zařízení, areálů a související infrastruktury na území města Plzně.

Ilustrační foto
15. září 2021 - 07:00

Peníze získá SK Slovan Plzeň 1910, z. s., Tělocvičná jednota Sokol Plzeň – Doudlevce, SK PETŘÍN PLZEŇ z. s., Tělocvičná jednota Sokol Plzeň Letná a Tělocvičná jednota Sokol Plzeň IV. Všichni žadatelé se na projektu budou finančně podílet minimálně 15 procenty poskytnuté dotace.

„SK SLOVAN Plzeň 1910, z. s. získá 170 tisíc korun na vybudování záchytného oplocení – navýšení stávajících a vybudování nových záchytných sítí. Co se týká Tělovýchovné jednoty Sokol Plzeň – Doudlevce, tak ta podala žádost o dotaci na dokončení rekonstrukce oplocení tenisových dvorců, získá 96 278 korun. Žadateli SK Petřín přispějeme částkou 275 206 korun na vybudování vodního vrtu pro potřeby závlahy hlavního i tréninkového hřiště. Tělocvičná jednota Sokol Plzeň Letná chce prostředky využít na rekonstrukci v areálu a v sokolovně, konkrétně na nový plot v Rodinné ulici, poskytneme dotaci ve výši 356 tisíc korun. TJ Sokol IV. pak požádal o dotaci na rekonstrukci obložení stěn v tělocvičně a výměnu zrcadel, získají 462 327 korun,“ uvedl první náměstek primátora Roman Zarzycký.Podle vedoucího magistrátního odboru sportu Přemysla Švarce se v případě těchto pěti žadatelů jedná o rozdělení dodatečných dotací. „Dva subjekty, konkrétně TJ Sokol Doubravka a TJ Plzeň Litice, totiž nedoložily potvrzení o poskytnutí dotace od Národní sportovní agentury, čímž se uvolnila částka 1,5 milionu korun z rekonstrukčního titulu. Uvolněné peníze tak budou poskytnuty právě těmto pěti žadatelům, které hodnotící komise při svém jednání 11. ledna 2021 stanovila do zásobníku projektů pro případ, že nebudou některé smlouvy podepsány,“ vysvětil Přemysl Švarc.
Plzenskenovinky.cz informovala Mgr. Adriana Jarošová za tiskové oddělení Magistrátu města Plzně.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:arch.mmp)