Svátek má: Ondřej

Politika

Velikost textu:

V české televizi vědí, jak vylepšit běloruskou revoluci. Je to prosté

V české televizi vědí, jak vylepšit běloruskou revoluci. Je to prosté

O prodlouženém víkendu, pokud jste sledovali vysílání ČT24, ale i TV Novu, tam konkrétně jakýsi pokus o předvolební diskusi, tak jste si jistě udělali obrázek o aktuální úrovni české žurnalistiky. Nuže k věci ...

Media o tom, jak si tu žijeme
29. září 2020 - 08:30

„Když do studia ČT24 je pozvaný komentátor Českého rozhlasu Libor Dvořák a má pohovořit o čemkoliv, tak by diváka  už  tato skutečnost měla hodně vylekat. Rozhlasový komentátor, který zásadně oslovuje redaktory křestními jmény, za každých okolností ví, jak si má opozice aktuálně v Bělorusku, v Rusku, dříve třeba i  ve Venezuele a kdo ví, kde ještě, počínat, aby vyhrála nad režimem, který se Dvořákovi nelíbí," komentoval svůj víkendový zážitek student politologie, který si nepřeje být jmenovaný, aby jej profesoři politologie nepovažovali za kolegu.

Tak, co jste se dozvěděl?

„Bělurusové při svých demonstracích by podle Dvořáka měli přitvrdit, jak to už Dvořák neupřesněl. Zaujal i jindy takový plachý redaktor ČT, který přispěl nápadem, že se žena v domácnosti, která kandidovala proti Lukašenkovi na prezidentku, měla tou   prezidentkou sama prohlásit a celou situaci venezuelovat. To nebylo všechno. V pondělí 28. září 2020 večer v takovém pořadu na ČT24 o médiích, byl uvedený zajímavý rozhovor s ruským redaktorem Echa Moskvy, který může v Bělorusku natáčet co chce a posílat to do Moskvy, kde je to odvysíláno.  Tento chlapík totiž prozradil, že běloruské demonstrace vlastně nikdo nevede. Lidé v běloruských ulicích si prý většinou naladí nějakou aplikaci na mobilu jakýsi Telegram, kde jim někdo neznámý oznámý, že by měli jít třeba k Památníku osvobození a oni tam jdou. To je neskutečné stejně jako nářekl novinářky profláknuté nepřátelstvím k Rusku a tudíž i k Bělorusku, která zalitovala, že se v Bělorusku nepovedla uskutečnit generální stávka. Tak, když nic jiného, tak alespoň víme komu v Bělorusku fandí Česká televize. Očekával bych, že se stejným zápalem podpoří Česká televize politické opozice v Turecku, v Katalánsku nebo ve Francii."

A co TV NOVA a její předvolební diskuse?

„Ta se nepovedla. Co se také od besedy v sestavě Babiš, Bartoš, Fiala, Hamáček a Koranteng, kde v mnoha momentech hovořili dva nebo někdy i tři lidé najednou, dalo čekat?  Rey Koranteng si nevěděl s politiky v rouškách rady a proto diskusi  provázela velká hádka. Měl jsem takový pocit, že kdyby nebyla epidemie a politici seděli blíže vedle sebe, tak  by si  alespoň někteří diskutující chlapíci nafackovali. Nevím, proč svěřili  tento těžký úkol Korantengovi. Kdyby pořad, ve kterém nepadly žádné velké myšlenky, moderovala Korantengova partnerka z Televizní novin ctihodná paní Lucie, tak by diváci také asi neslyšeli žádné velké myšlenky, na druhou stranu by alespoň něco jiného velkého mohli sledovat."

Prvnizpravy.cz rovněž napsaly

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...


(ps, Prvnizpravy.cz, koláž  ps)