Svátek má: Ondřej

Politika

Velikost textu:

U Turků hrozí napojení na současný turecký vládnoucí agresivní režim

U Turků hrozí napojení na současný turecký vládnoucí agresivní režim

Poslanecká sněmovna schválila 23. října 2020 Zákon o nakládání se zbraněmi a, bohužel, i Směrnicí Evropské unie vynucenou novelu Zákona o střelných zbraních. K tomu napsal komentář poslanec Jiří Kobza.

Poslanec Jiří Kobza
24. října 2020 - 08:15

„Všechny pozměňovací návrhy k těmto zákonům, které podali poslanci hnutí SPD, Sněmovna zamítla. Já osobně jsem navrhoval zakomponovat do Zákona o nakládání se zbraněmi přesnější definici tzv. nelegální ozbrojené skupiny, aby nemohly být v žádném případě  pronásledovány a sankcionovány žádné naše legální branné spolky, ale pouze a jedině nelegální ozbrojené teroristické skupiny usilující za pomoci násilí o rozvrat státu a zničení našich svobod a demokratického režimu," poznamenal poslanec SPD.

„Dále jsem navrhoval přesně vymezit a stanovit základní právní rámec pro rezervní zálohy státu v oblasti vnitřní bezpečnosti, které by tvořily  právě jednotlivé branné spolky – sportovní či historičtí střelci apod. Šlo mi zejména o to,  aby byly tyto subjekty integrovány za jasných podmínek do bezpečnostního systému České republiky, kde by podléhaly pevně daným pravidlům a velení příslušných složek Policie ČR," dodal Jiří Kobza.
 
„Tyto zálohy státu by mohly významným způsobem přispět ke stabilizaci bezpečnostního prostředí a veřejného pořádku v České republice, zejména v případech nejrůznějších krizových stavů, např. typu současné epidemie, přírodních živelních pohrom, průmyslových havárií, anebo obdobných situací, které ohrožují životy, zdraví či majetek obyvatel České republiky. Anebo i při ochraně státních hranic," píše se v Kobzově komentáři.

„Co se týče unijní „zákazové“ novely Zákona o střelných zbraních schválené  hlasy ANO, ČSSD, Pirátů, KDU-ČSL, TOP09 a STAN a proti vůli hnutí SPD, navrhovali jsme alespoň, aby např. občané Turecka, z nichž někteří mohou být napojeni na současný turecký vládnoucí agresivní režim, neměli v  České republice nárokové právo na vydání zbrojního průkazu a další práva s tím spojená. Odmítáme totiž, aby rizikoví cizinci (jak ze zemí EU, tak zemí Severoatlantické aliance) inklinující k teroristickým či zločineckým organizacím měli  v České republice právo nosit zbraň - bez možnosti, aby  česká policie (ve spolupráci se zpravodajskými službami) mohla  jejich žádosti o zbrojní průkaz  přezkoumávat a zamítat.  Bohužel, naše současná politická síla ve Sněmovně nám potřebné a nutné změny těchto zákonů nedovolila prosadit," postěžoval si poslanec Kobza.

„Ale jestliže nás v následujících volbách v roce 2021 v dostatečném počtu (nejen) členové branných spolků a střelci podpoří, oba tyto zákony přepracujeme ve prospěch českých občanů a bezpečnosti České republiky," má jasno Jiří Kobza.


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...

(ps, Prvnizpravy.cz, facebook Jiřího Kobzy, foto: ps)