Svátek má: Nina

Zprávy

Velikost textu:

V Indonésii byli porušovatelé režimu nošení masek umístěni do rakví!

V Indonésii byli porušovatelé režimu nošení masek umístěni do rakví!

Úřady a dobrovolníci v některých indonéských provinciích používají „inovativní“ metody k potrestání pachatelů nedodržování režimu nošení masek.

Ilustrační foto
9. září 2020 - 10:16

A to umístěním v pohřebních vozech a falešných rakvích jako součást úsilí v boji proti šíření koronavirů, uvedla online verze deníku The Jakarta Post.

Ve městě Probolingo v provincii Východní Jáva jsou pachatelé vyzváni, aby seděli v pohřebním voze s prázdnou rakví pro přepravu těl zemřelých na COVID-19 i zástupcem policie nebo orgánů epidemiologické kontroly. Zástupce úřadů přednáší porušovateli přednášku o rozsahu pandemie a pravidlech epidemiologické bezpečnosti a rovněž vyzývá porušovatele, aby vyhodnotil své vlastní protiprávní jednání, uvedl deník.

Tento trest byl uložen zejména asi 50 obchodníkům na trhu Maron, kteří byli nachytáni náhlou kontrolou bez masek. Masky jim orgány poskytly zdarma před vstupem do pohřebního vozu, uvedla zpráva.

Kromě toho, že někteří obchodníci seděli v pohřebním voze, byli potrestáni také týdenním odnětím práva na obchodování, odnětím identifikačního průkazu indonéského občana na tři měsíce a prací na vyčištění trhu a vyčištění kanalizačních příkopů, informovaly noviny.


Zaměstnanci agentury pro udržování veřejného pořádku ve východních okresech indonéského hlavního města Jakarty donedávna dávali narušitele režimu masek na několik minut do otevřených falešných rakví instalovaných v ulicích, aby je všichni viděli, napsal deník.

Zatímco narušitel ležel v rakvi, byl vystaven veřejné hanbě a diváci ho mohli volně fotografovat svými smartphony. Narušiteli bylo dovoleno zakrýt si obličej před čočkami.

Trest ukládání do rakví zastavil až šéf agentury Budhi Novian, který svým zaměstnancům vyčinil za ne zcela legitimní iniciativu, uvedl deník.

„Porušení režimu masek je trestáno nařízením guvernéra, pokutou nebo veřejně prospěšnými pracemi. Žádný jiný trest za taková porušení nařízení nestanoví," sdělil novinám.

Spolu s Filipínami zůstává Indonésie jednou ze zemí s největším počtem případů COVID-19 v jihovýchodní Asii. Během pandemie v Indonésii onemocnělo 197 tisíc lidí koronavirovou infekcí, 8 130 lidí zemřelo na koronavirus a 141 tisíc lidí se uzdravilo.

(kou, prvnizpravy.cz, thejakartapost.com, foto: arch.)