Svátek má: Nora

Zprávy

Velikost textu:

Americké vydání Drive zpochybnilo cenu ruské stíhačky Su-57!

Americké vydání Drive zpochybnilo cenu ruské stíhačky Su-57!

Americké publikaci The Drive očividně leží v žaludku ruská stíhačka páté generace Su-57. Nyní ji zarazilo, že Rusko plánuje koupit partii 76 těchto letadel za 2,63 miliardy dolarů (170 miliard rublů).

Ruská stíhačka páté generace Su-57
19. května 2019 - 11:06

V důsledku toho bude jedno letadlo stát asi 34 milionů dolarů (2,2 miliardy rublů), ale tato cena je podle Drive na tyto bitevniky příliš nízká.

Kromě toho publikace uvedla, že cena letadel bude ještě nižší než odhadované náklady Su-30MKK, které Rusko prodalo Číně asi před dvaceti lety.

Drive také nerozumí tomu, jak vylepšení konstrukce letadla a výrobního procesu vedlo k tak dramatickému snížení nákladů na letadlo. Kromě toho publikace věří, že za takové množství Rusko bude moci koupit pouze skupinu16 těchto stíhaček (to znamená za cenu asi 10,6 miliardy rublů).


Ruský prezident Vladimír Putin během pravidelného setkání k vojenským otázkám nedávno řekl, že se těší v blízké budoucnosti na uzavření smlouvy o nákupu 76 nových stíhaček Su-57. Dříve byl zbrojní program do roku 2027 plánován pro nákup 16 bitevniků. Putin uvedl, že v důsledku nedávných prací se náklady na letadla a zbraní reálně snížily o 20%.

Su-57 (dříve známý jako PAK FA) je ruská stíhačka páté generace. Poprvé se vznesla do vzduchu v roce 2010. Jak předtím řekl ředitel společnosti United Aircraft Building Corporation, Jurij Sljusar, musí být první výrobní série 12 letadel dodána ruským vzdušným silám v roce 2019. Kombinace vysoké manévrovatelnosti při nadzvukovém letu, stejně jako moderní palubní vybavení komplexu a nízká viditelnost poskytují Su-57 více než konkurenční postavení.

(kou, prvnizpravy.cz, thedrive.com, foto: arch.)