Svátek má: Erika

Regiony

Velikost textu:

Děčínem prošel masopustní průvod

Děčínem prošel masopustní průvod

Děčín má za sebou odpoledne plné masopustního veselí, hudby, tanečků, dobrého jídla a taškařic.

Ilustrační foto z akce
17. února 2020 - 07:00

Již tradiční akci připravila děčínská zoologická zahrada ve spolupráci s Městem Děčín. Program odstartoval ve 14,00 hodin v areálu zoo, kde se návštěvníci nejprve utkali o to, kdo umí usmažit ty nejchutnější masopustní koblihy.

„Absolutní vítězkou se pro letošní rok stala šestnáctiletá Lucie Pastorová z Benešova nad Ploučnicí,“ uvedla mluvčí zoo Alena Houšková. Mezi příchozími hledala zoo i nejrychlejšího koblihového jedlíka nebo nejhezčí masopustní masku. Po programu v zoo přišla řada masopustní průvod městem. Ten vyšel od brány zoo v 15,15 hodin a o veselou náladu během něj se postaralo například Panoptikum Maxe Fische s flašinetem, harmonikář, vozembouchář, Divadelní spolek Karel Čapek Děčín a teplické Divadlo Krabice.


„Po cestě jsme udělali celkem 6 zastavení. To nejdůležitější bylo hned pod kopce u Domu dětí a mládeže Děčín, kde jsme požádali zástupce města o svolení ke vstupu průvodu do děčínských ulic. Klíč od města nám předal radní Vladislav Raška. Na dalších zastaveních čekal na účastníky průvodu pštrosí tanec s flašinetem, soutěže pro děti i dospělé, veselá hudba anebo připomenutí masopustních tradic, jako například soud s medvědem nebo pohřbívání basy,“ doplnila mluvčí. Průvod prošel trasu dlouhou 2,5 kilometru. Cílem letošního průvodu byl Pivovar NOMÁD. Masopust si nenechalo ujít téměř 550 návštěvníků v zoo, další tři stovky lidí se k němu přidaly při průvodu městem.

Pro Ústeckenovinky.cz Alena Houšková, Zoologická zahrada Děčín - Pastýřská stěna, příspěvková organizace

(lh,usteckenovinky.cz,foto Zoo Děčín)